Soutěžní skupiny SympA

"Svět patří těm, kteří bojují za své sny! A SympA za ně bojuje celým svým srdcem! 

Soutěžní skupiny SympA jsou určeny pouze dívkám, které berou mažoretkování jako sport a chtějí se mu věnovat na profesionální úrovni.
Určitě Vás jako rodiče a mažoretky zajímá jak to v takové soutěžní skupině chodí. V tomto článku tedy najdete přesné informace k tréninkům, soutěžím a soustředěním našich soutěžních skupin.
Velice rádi Vám na jakékoliv dotazy odpovíme.

Stačí napsat na adela.prenosilova@sympa.cz


Tréninky:

Účast na trénincích je povinná, omluvou je pouze nemoc či vážné rodinné důvody. Pokud dívka na trénink nedorazí je nutné aby se omluvila - např. rodiče emailem či sms, nebo samotná mažoretka na fb či také smskou. Nemusíme na ni pak čekat a bát se, že se jí cestou něco stalo. 


Rozpis tréninků je vždy uveden na našich webových stránkách.

Kurzovné soutěžní skupiny se platí 3x ročně

(září-prosinec, leden-březen, duben-červen)
Platba je vždy převodem na účet. 


Soustředění:

Víkendová soustředění, jsou pro dívky ze soutěžních skupin povinná, konají se vždy v Praze na jedné ze ZŠ. 

Termíny soustředění jsou uvedeny min. 2 měsíce předem v sekci KALENDÁŘ na našich webových stránkách.

Cena za víkendové soustředění je cca 400,-- Kč

Z každého soustředění se snažíme posílat přesný report o tom, jak si dívky vedly, jaké jsme udělaly pokroky a když máme dobrá videa, tak i videa z tréninku.

Rodiče se pak mohou sami přesvědčit o tom, jak a co se na víkendovém soustředění trénovalo.


Soutěže:

Veškeré soutěže jsou pro dívky ze soutěžní skupiny povinné.

Sestavy jsou trénovány po celý rok a na celou sezónu. Jedinou omluvou jsou těžké zdravotní problémy. Dívky navštěvují soutěže vždy v sezóně březen-červen. Pokud tedy chtějí jet dívky na hory, prosíme vždy o nepřítomnost pouze v lednu či v únoru. Počet soutěží je cca 7 za sezónu.

Na každé soutěži se platí startovné (většinou 100,-- Kč za start) a cena za dopravu na soutěž. Na soutěže jezdí dívky hromadně autobusem. Přítomnost rodičů není nutná. Ovšem za každou podporu jsme velice rádi.

Cesta autobusem je povinná - jelikož se dívky připravují na soutěž už během cesty - česání, líčení, převlékání. Cena za dopravu je vždy podle délky cesty.

Mažoretky SympA jsou registrovány v české asociaci CMA a v mezinárodní asociaci MWF (Mistrovství EVROPY, Mistrovství SVĚTA)

Přes kvalifikační kola postupují na Mistrovství Čech, dále pak na Mistrovství České republiky, Mistrovství Evropy a Mistrovství světa.

Termíny soutěží jsou vždy uvedené v kalendáři ihned, jak jsou termíny soutěží známé.


Soutěžní choreografie:

Každoročně máme několik soutěžních choreografií. Naše mažoretky se věnují nejen formacím s hůlkou - batonem, ale i pomům (třásně).

Počet soutěžních choreografií se vyvíjí po celý rok.

Trénujeme nejen velké formace věkových skupin Děti, Kadetky, Juniorky i Seniorky. Ale také sólo formace a mini formace ve všech věkových kategofiích. Trénujeme i formace s pomy či novou kategorii mix, pom classic i baton classic.

Pokud mají dívky zájem, mohou trénovat jen sólo formace či pompony. Vždy záleží jen na individuální domluvě.


Oblečení na trénink:

Dívky mají na trénink povinné stejné oblečení.

Černé legíny a bílé tričko. Vlasy musí být vždy v culíku.

Boty nejlépe gymnastické piškoty či sportovní obutí.

Vše upřesňují trénérky na začátku sezóny.

Na soutěže je pak povinné soutěžní oblečení, které se objednává vždy na začátku sezóny. Lektorky vždy včas rodiče na objednávku upozorní.


Soutěžní oblečení:

Naše mažoretky mají každoročně nové soutěžní kostýmy. A to jak na velké formace tak na sólo formace. Kostýmy jsou vždy tvořeny k danému tématu, hudbě či kategorii a jsou určeny trenérkou. Kostýmy na velké formace hradíme z kurzovného, tedy není nutné žádné kostýmy kupovat. 

Každoročně se platí pouze jednorázový poplatek za doplňky na sezónu - třpytky, lak na vlasy, půjčovné kostýmu a další doplňky.

Kostýmy mají dívky u sebe od začátku sezóny a jsou za ně plně zodpovědné. V případě ztráty jakékoliv části kostýmu se hradí 2000,-- Kč. Jediné co si naše mažoretky hradí jsou boty a kozačky. Vše opět upřesňují trenérky na začátku sezóny.


Letní soustředění:

Každoročně porádáme velké letní soustředění, které je pro soutěžní děti povinné. Důvodem je tvoření nových sestav pro další sezónu a příprava na Mistrovství Evropy či Mistrovství Světa.

Veškeré informace k letnímu soustředění najdete vždy na našich webových stránkách.

Vystoupení:

V průběhu roku mají mažoretky různá vystoupení. Tato vystoupení jsou pro dívky povinná. Nejen, že si dívky dělají reklamu, ale vystoupení jsou často placené. Z těchto částek se hradí veškeré kostýmy a další věci pro mažoretky. Velice důležitou součástí této prezentace jsou i granty, které SympA díky těmto vystoupení získává.


Hůlka a pomy:

Každá mažoretka potřebuje na trénink hůlku či pompomy. Záleží na tom, čemu se mažoretka věnuje.

Jakou hůlku dívky v dané soutěžní skupině používají Vám sdělí trenérka. Hůlky používáme vždy stejné, twirlingové. 

Pomy si dívky pořizují podle toho, jaké potřebují. Zda jde o sólo, duo či mini formace. Vše se určuje na začátku sezóny.