Zájmové kroužky Mažoretek SympA z. s. 

Milí rodiče,

V tomto článku najdete přesné informace o tom, jak probíhají naše zájmové kroužky .

Pokud byste tu nenašli vše, co Vás zajímá, určitě nás kontaktujte, velice rádi Vám se vším poradíme.

Tréninky

Každá z lekcí nesoutěžních skupin má 60 minut. V průběhu lekcí se dívky učí každé pololetí novou choreografii. Náročnost choreografie záleží vždy na pokročilosti skupiny.

Na začátku lekce se dívky rozpochodují a celkově rozhýbají. Dále přechází trenérka k tréninku choreografie či novým prvkům.

V hodinách nechybí ani mažoretkové hry, soutěže, závody v házení či další zábava, která udržuje pozornost dívek a zaručuje tak, že lekce dívky baví a hodina pro ně není pouhým tréninkem.  

Každé pololetí je pro nesoutěžní skupinky určeno 12 lekcí.

Tyto lekce jsou rovnoměrně rozepsány do rozvrhů na celé pololetí.

Pokud je nutné některou z lekcí zrušit, je vždy nahrazena následující týden. Termíny lekcí se tedy posouvají vždy o týden dál. Nikdy se tedy nestane, že by skupinka měla o hodinu méně či více.

Termíny tréninků jsou vždy po zrušení aktualizovány a vypsány s náhradní hodinou rovnou do online rozpisu. 

Kurzovné

Kurzovné za lekce kroužků Mažoretek SympA z. s. se platí vždy 2x za školní rok.

První platba probíhá v I.pololetí, vždy tak, jak je uvedeno pod rozvrhem lekcí daného zájmového kroužku. Druhá platba na II.pololetí v únoru, stejným způsobem.

Platby kurzovného jsou prováděny převodem na účet, který je uveden v sekci Kontakty.

Po přijetí platby je zasláno rodičům potvrzení na kontaktní email. Pokud rodiče zažádají, je možné platbu kurzovného rozdělit do dvou částí.

Kurzovné je placeno vždy na celé pololetí, bez ohledu na to, zda mažoretka odchodí všechny lekce. Mažoretky jsou kolektivním sportem. Choreografie je tedy trénována na přesný počet dětí. Pokud mažoretka na hodině chybí, jedná se pro trenérku a další dívky o komplikaci. 

Trenérka musí vše chybějící mažoretku další hodinu doučit a nemůže tak rovnou pokračovat v choreografii.

Oblečení na trénink a další vybavení

Co je potřeba pro každý trénink je velice důležité vědět. Nejen že je důležitý pitný režim, ale také obuv a oblečení.

Pitný režim je nutné dodržovat nejen v průběhu dne, ale zvláště na tréninku, kdy dívky vydávají spoustu energie.

Prosíme tedy rodiče, aby mažoretka měla vždy lahvičku s pitím a mohla tak v průběhu tréninku vypít tolik tekutin, kolik bude chtít.

Obuv je velice důležitá pro správný pochod, který je jedním ze základních znaků mažoretek. Dívky potřebují během pochodu správně propnout špičku nohy a mít obuv pevně na noze. Správnou obuví na trénink jsou buď klasické bílé cvičky či ještě lepší gymnastické piškoty. Bílé botky budou dívky používat i na vystoupení, je tedy lepší je rovnou pořídit i na trénink.

Oblečení na trénink musí být pohodlné, elastické a nejlépe upnuté.

Rodičům doporučujeme legíny, trikoty či sukénky.

Volné tepláčky či dlouhé sukně nejsou na trénink pochodu příliš vhodným oblečením.

Rozhodně nezapomeňte ani na gumičku do vlasů, která je velice důležitá.

Hůlka

Hůlka, neboli baton je tím nejdůležitějším nářadím každé mažoretky.

Naše mažoretky používají speciální twirlingové odlehčené hůlky. Prosíme rodiče, aby toto naše pravidlo dodržovali.

Je velice důležité, aby dívky měly stejné hůlky, stejného tvaru a hlavně váhy. S hůlkami máme již několikaleté zkušenosti a v porovnání s levnými napodobeninami českých či twirlingových hůlek jsou nejen bezpečné ale opravdu kvalitní.

Hůlku je potřeba pořídit po zapsání na lekce. Pokud Vaše mažoretka teprve začíná, bude hůlku potřebovat na 4. či 5. lekci.

V průběhu prvních lekcí se učí stabilita těla, pochod, synchronizace a celková choreografie. Práce s hůlkou, točení atd. se učí až poté, co jsou dívky schopny dodržovat určité tvary, pochod a další taneční kroky.

Jelikož jsou hůlky vyráběny vždy podle přesné délky ruky Vaší mažoretky, je její doba dodání delší. Prosíme tedy o objednání dostatečně včas. Pokud nebude mít dívka hůlku již na 4. či 5.lekci, automaticky ji bude od trenérky zapůjčena.

Kde hůlku zakoupit Vám poradí trenérka.

Vystoupení nesoutěžních skupin

V průběhu každého pololetí trénují naše mažoretky krásné choreografie, plné tanečních prvků, pochodu, twirlingu či házení. Tyto sestavičky pak ukazují rodičům, spolužákům či kamarádům vždy na konci pololetí. Obvykle to bývá okolo Vánoc a v druhém pololetí v květnu či červnu.

Dívky vystupují na školních akademiích, besídkách či přímo na akcích Mažoretek SympA z. s. 

Pro dívky je připravena spousta krásných kostýmků, aby bylo vystoupení opravdu krásné a dívky si ho plně vychutnaly. Aby rodiče nemuseli kupovat kostýmy, máme pro naše mažoretky připravené symbolické půjčovné 250,-- Kč.

Vystoupení nesoutěžních skupin je tedy na stejné úrovni jako u soutěžních dívek a pro mažoretky i rodiče se stává nezapomenutelným zážitkem.

Soutěžní postup

Kroužky, které vedeme na základních školách jsou určeny pro všechny dívky, bez ohledu na talent, výšku, věk či váhu. V případě, že máte zájem o více náročný sport, ne jen zájmový kroužek, doporučujeme přestup do Soutěžní skupiny.

Každá z našich mažoretek má však šanci dalšího postupu a přejít tak do některé ze soutěžních skupin. Soutěžní skupiny jsou určeny pouze pro dívky, které mají o mažoretkový sport opravdový zájem, trénují několikrát týdně a následně jezdí na soutěže.

Pokud máte o soutěžní skupinu zájem stačí nás kontaktovat.